Specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie rehabilitacyjne dla osób słabowidzących, niewidomych oraz niepełnosprawnych ruchowo

QBraille XL

W najnowszej wersji wprowadzono szereg poprawek poprawiających współpracę z komputerami MAC pracującymi pod kontrolą systemu iOS. W notatniku usunięto wyświetlanie dodatkowych pustych linii przy przewijaniu tekstu, ze względu na przedstawianie dużych liter za pomocą siódmego punktu klawisz skrótu (Backspace-1-2-3) przełącza tryb klawiatury jednoręcznej tylko na poziomie menu głównego, wprowadzono funkcję resetowania wskazanej informacji za pomocą klawisza skrótu backspace-odstęp-enter-f.

Aby zaktualizować oprogramowanie linijki brajlowskiej QBraille XL, należy pobrać plik z poniższego odnośnika i jego zawartość wypakować na kartę SD, dołączoną do urządzenia. Teraz proszę wyłączyć linijkę. Następnie proszę podłączyć zasilacz do linijki i włożyć kartę SD, zawierającą rozpakowany plik z oprogramowaniem. Na koniec proszę nacisnąć i dłużej przytrzymać przycisk włącznika. Aktualizacja przebiegnie automatycznie. Oto odnośnik do pliku z oprogramowaniem:

Oprogramowanie QBraille XL z 29 września 2022 r.

Instrukcja obsługi brajlowskiej linijki QBraille XL

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu mailowego na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach 09-17:
22 745 57 82