Specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie rehabilitacyjne dla osób słabowidzących, niewidomych oraz niepełnosprawnych ruchowo

IBAI

Przedstawiamy najnowszą wersję oprogramowania dla naszego flagowego notatnika. Poniżej umieszczamy opis przeprowadzenia uaktualnienia

Aby dokonać aktualizacji oprogramowania IBAI-a należy:

  • Pobrać z poniższego linka archiwum .zip, zawierające aktualizację;
  • sprawdzić, czy na karcie SD znajduje się poprzednia wersja upgrade-u. Jeśli jest, proszę ją usunąć;
  • zawartość pobranego pliku należy wypakować na kartę SD. Po zakończeniu pracy programu rozpakowującego na karcie SD odnajdziemy 3 foldery: Autorun , Upgrade i Fiszki;
  • Teraz włączyć IBAIa i podłączyć zasilacz;
  • Zatrzymać oprogramowanie w IBAIu - punkty 1 2 3 4 5 7 8 następnie 1 4 5 7 8 i 8;
    usłyszymy Komunikat "Wyjście bez wyłączenia." (Uwaga! W IBAI-ach z syntezą Acapella, zostaniemy zapytani "czy zmienić głos systemowy". Naciśnijmy dowolny klawisz).
  • Teraz włożyć kartę SD do IBAIa.;
    Aktualizacja automatycznie się rozpocznie, usłyszymy dźwiękową informację o jej przebiegu. Po zakończeniu IBAI odegra fanfary i wystartuje z nowym oprogramowaniem.

plik z aktualizacją do wersji 7.0 z 29.07.2020 r.

instrukcja obsługi V7.0

Wersja 7.0

W wersji 7 oprogramowania dodaliśmy kilka nowych funkcji. Oprócz drobnych udogodnień typu wyłączenia dźwięku startowego czy też wprowadzenia pauzy w Czasomierzu dodaliśmy funkcję GeoRadaru, informacje o świętach oraz skróty TONO (Towarzystwa Opieki Nad Ociemniałymi).

Najciekawsza jest funkcja GeoRadar gdyż umożliwia ona wirtalną podróż po polskich miastach ale też po najważniejszych miastach Świata. Mamy w bazie danych wszystkie gminy i powiaty ale też stolice państw i większe miasta Świata. Można też zorientować się w układzie granic czy też pozycji mórz i oceanów. Funkcja posiada kilka trybów pracy, które ułatwiają orientację. Są to Radar, Kompas, Podróżnik i Znajdź Miasto. Podróżując wirtualnie po Świecie możemy uzyskać informację o odległości i kierunku do danego miejsca.

Funkcja Święta dodaje trochę rozrywki informując o różnych dziwnych świętach przypadających na dany dzień ale pozwala też na przypomnienie sobie o imieninach naszych najbliższych.

Wersja 6.6

Zawiera rozszerzoną obsługę fiszek oraz nową funkcję "Moje Testy". Plik upgradu zawiera komplet fiszek na dzień 16.04.2020.

Nowości w wersji 6.0

W tej wersji wprowadzono modyfikację nawiązywania połączeń Bluetooth. Teraz jeśli wyłączymy IBAI-a gdy aktywne jest połączenie Bluetooth to po ponownym włączeniu zostanie ono (w miarę możliwości) automatycznie przywrócone. Dzięki tej funkcji w przypadku wyłączenia IBAI-a gdy korzystamy ze słuchawek bezprzewodowych po jego ponownym włączeniu dźwięk zostanie automatycznie przekazany na słuchawki. Połączenie klawiaturowe Bluetooth wzbogacone zostało o nową funkcję przepisywania plików (2 3 4 Środkowy Audio). Ułatwia to przesyłanie różnych tekstów do telefonów komórkowych.

Wprowadzono dwie nowe gry. Gra Układanka polega na układaniu pól z cyframi a gra Labirynt na przejściu kolejnych plansz.

Wprowadzone zostały też dwa nowe klawisze skrótu na poziomie zadań. Jeden umożliwia łatwiejsze włączenie i wyłączenie funkcji zegarka (1 3 5 6 8) a drugi bezpośredni skok do folderu notatek (1 3 4 5 8).

Fiszki do pobrania

UWAGA: Zawartość spakowanych plików fiszek należy skopiować na kartę SD do katalogu "fiszki". Fiszki zawarte w tym pliku wymagają wersji 6.6 oprogramowania IBAIa.

IBAI - baza wiedzy