Specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie rehabilitacyjne dla osób słabowidzących, niewidomych oraz niepełnosprawnych ruchowo

Polaris MINI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plaris MINI to mniejsza wersja notatnika Polaris. Urządzenie posiadające wszystkie funkcje zaawansowanego notatnika brajlowskiego. Jego działanie oparte jest o system Android, który w przyszłości będzie uaktualniany dzięki ścisłej współpracy z firmą Google. Polaris zawiera tradycyjne aplikacje opracowane dla osób niewidomych oraz nowoczesne układy bezprzewodowej transmisji jak również możliwości zdalnego łączenia z użyciem standardów Miracast i TeamViewer.
Polaris MINI to notes brajlowski z 20to znakową linijką. Jego wymiary to 185x103x23mm. a waga 415g. Jest to obecnie najnowocześniejsze urządzenie w swojej klasie zawierające takie elementy jak: 13MP kamerę, stereofoniczny mikrofon, łącza Bluetooth i WiFi a także radio FM. Wbudowana wewnętrzna pamięć to aż 64GB z opcją rozszerzenia za pomocą kart Micro SD czy zewnętrznych nośników danych USB.
Czas pracy na akumulatorach do 11 godzin i bardzo małe wymiary tworzą z niego przenośne urządzenie do użytku w dowolnym miejscu.
Aby ułatwić obsługę można skorzystać z wbudowanych aplikacji głosowych asystentów np. Amazon's Alexa lub innych pracujących pod kontrolą systemu Android.
Należy zaznaczyć, że oprócz tysięcy aplikacji dostępnych w Google Polaris MINI daje dostęp do Google Classroom, pozwala to na łatwą wspólpracę niewidomych uczniów z nauczycielem.
Studenci przy zapisie matematyki mogą wykorzystywać standard Nemeth i UEB jak również wykonywać operacje graficzne.
Wbudowana kamera oraz możliwość instalacji programów OCR pozwala na odczytywanie tekstów drukowanych. Łącze HDMI zapewnia przesłanie pełnego obrazu systemu na zewnętrzny monitor lub rzutnik. Wewnętrzny stereofoniczny mikrofon zapewnia wysokiej jakości nagrania porównywalne z nagraniami z urządzeń profesjonalnych.