Specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie rehabilitacyjne dla osób słabowidzących, niewidomych oraz niepełnosprawnych ruchowo

Jak do nas trafić?

Położenie Naszej firmy na ulicy Nowogrodzkiej 56 m 29 w Warszawie można zobaczyć na mapce obok, natomiast poniżej znajdą Państwo kilka krótkich opisów jak do nas trafić.

Przypominamy, że w środkach komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metro) osoby niewidome i ich przewodnicy jeżdżą bezpłatnie za okazaniem legitymacji PZN lub Legitymacji Osoby Niepełnosprawnej z kodem 04-O.

Z przystanku autobusowego w Alejach Jerozolimskich w kierunku Pragi (wschodnim)

Po wyjściu z autobusu (przystanek Dworzec Centralny) idziemy dalej na wschód aż do przejścia przez pierwsza ulicę Emilii Plater. Jest to ulica jednokierunkowa i samochody jadą w prawo. Trzeba zachować szczególną uwagę pomimo tego, że są światła. Po przejściu znajdujemy się na skrzyżowaniu ulic Alei Jerozolimskich i Emilii Plater. Po lewej stronie w oddali mamy Pałac Kultury i Nauki, za nami hotel Mariott. Skręcamy w prawo w ulicę Emilii Plater. Po kolejnych 90 metrach wzdłuż budynków skręcamy w lewo w pierwszą ulicę - to już jest ulica Nowogrodzka. Po około 40 metrach miniemy kawiarnię (uwaga na stoliki po lewej przy budynku i samochody parkujące po prawej - przejście bywa bardzo wąskie) spotkamy bramę i szukamy ciężkiej furtki znajdującej się w prawej jej części za filarem oddzielającym bramę od furtki. Przechodzimy przez furtkę i po przejściu kilku metrów (uwaga na filary po lewej) skręcamy o 90 stopni w prawo teraz to już dosłownie parę metrów i jesteśmy przy wejściu do narożnej klatki schodowej (drzwi po prawej). Domofon znajduje się na ścianie po lewej stronie od drzwi. Firma mieści się na drugim piętrze, na wprost schodów.

 

Z przystanku autobusowego w Alejach Jerozolimskich w kierunku Ochoty (zachodnim)

Wysiadamy z autobusu (przystanek Dworzec Centralny) i kierujemy się na wschód do wejścia do przejścia podziemnego. Schodzimy po schodach w dół i skręcamy w prawo, po jeszcze ośmiu schodkach w dół, w korytarz prowadzący na południe. Korytarz ten przeprowadza nas pod ulicą Aleje Jerozolimskie. Skręcamy w lewo na pierwsze schody do góry. Po wyjściu idziemy dalej prosto (na wschód) aż do przejścia przez pierwszą ulicę - Emilii Plater. Jest to ulica jednokierunkowa i samochody jadą w prawo. Trzeba zachować szczególną uwagę pomimo tego, że są światła. Po przejściu znajdujemy się na skrzyżowaniu ulic Alei Jerozolimskich i Emilii Plater. Po lewej stronie w oddali mamy Pałac Kultury i Nauki, za nami hotel Mariott. Skręcamy w prawo w ulicę Emilii Plater. Po kolejnych 90 metrach wzdłuż budynków skręcamy w lewo w pierwszą ulicę - to już jest ulica Nowogrodzka. Po około 40 metrach miniemy kawiarnię (uwaga na stoliki po lewej przy budynku i samochody parkujące po prawej - przejście bywa bardzo wąskie) spotkamy bramę i szukamy ciężkiej furtki znajdującej się w prawej jej części za filarem oddzielającym bramę od furtki. Przechodzimy przez furtkę i po przejściu kilku metrów (uwaga na filary po lewej) skręcamy o 90 stopni w prawo teraz to już dosłownie parę metrów i jesteśmy przy wejściu do narożnej klatki schodowej (drzwi po prawej). Domofon znajduje się na ścianie po lewej stronie od drzwi. Firma mieści się na drugim piętrze, na wprost schodów.

 

Z przystanku tramwajowego w Alejach Jerozolimskich w kierunku Pragi(wschodnim) lub Ochoty(zachodnim)

Wysiadamy z tramwaju (przystanek Dworzec Centralny) i kierujemy się na wschód do wejścia do przejścia podziemnego. Schodzimy po schodach w dół i skręcamy w prawo w korytarz prowadzący na południe. Korytarz ten przeprowadza nas pod południową jezdnią Alei Jerozolimskich. Skręcamy w lewo na pierwsze schody do góry. Po wyjściu idziemy dalej prosto (na wschód) aż do przejścia przez pierwszą ulicę - Emilii Plater. Jest to ulica jednokierunkowa i samochody jadą w prawo. Trzeba zachować szczególną uwagę pomimo tego, że są światła. Po przejściu znajdujemy się na skrzyżowaniu ulic Alei Jerozolimskich i Emilii Plater. Po lewej stronie w oddali mamy Pałac Kultury i Nauki, za nami hotel Mariott. Skręcamy w prawo w ulicę Emilii Plater. Po kolejnych 90 metrach wzdłuż budynków skręcamy w lewo w pierwszą ulicę - to już jest ulica Nowogrodzka. Po około 40 metrach miniemy kawiarnię (uwaga na stoliki po lewej przy budynku i samochody parkujące po prawej - przejście bywa bardzo wąskie) spotkamy bramę i szukamy ciężkiej furtki znajdującej się w prawej jej części za filarem oddzielającym bramę od furtki. Przechodzimy przez furtkę i po przejściu kilku metrów (uwaga na filary po lewej) skręcamy o 90 stopni w prawo teraz to już dosłownie parę metrów i jesteśmy przy wejściu do narożnej klatki schodowej (drzwi po prawej). Domofon znajduje się na ścianie po lewej stronie od drzwi. Firma mieści się na drugim piętrze, na wprost schodów.
   

Dojście do siedziby firmy z dworca PKP Warszawa Śródmieście

Tory kolejowe na tym dworcu biegną mniej więcej w osi wschód-zachód. Dworzec ma 3 perony. Na peron pierwszy przyjeżdżają pociągi z kierunków zachodnich, na peron trzeci - z kierunków wschodnich, natomiast peron drugi jest peronem dla wysiadających i można nań wysiąść z pociągów, przyjeżdżających z obu kierunków.

Wysiadamy właśnie na peron środkowy. Kierujemy się na zachód. Na końcu spotkamy schody w górę. Najpierw 2 serie, podzielone nieco dłuższym spocznikiem, następnie, za automatycznie rozsuwającymi się drzwiami kolejną. Po wejściu na ostatnią serię schodów skierujmy się na południe (w lewo). Po około 5 metrach spotkamy schody w dół do podziemia. Zejdźmy nimi i wędrujmy nadal na południe, aż dojdziemy do końca korytarza, gdzie znajdują się dwa wyjścia na zachód (prawo) i na wschód (lewo). Wychodzimy na zachód (prawo) w górę po schodach. Po wyjściu znajdujemy się przed południowo-wschodnim rogiem skrzyżowania ulic Alei Jerozolimskich (wschód-zachód) i Emilii Plater (północ-południe). Po lewej stronie znajduje się ściana budynku. Dojdźmy do niej i idźmy dalej na zachód. Gdy budynek się skończy, skręćmy na południe. To już jest ulica Emilii Platter. Po kolejnych 90 metrach wzdłuż budynków skręcamy na wschód (w lewo) w pierwszą ulicę - to już jest ulica Nowogrodzka. Po około 40 metrach miniemy kawiarnię (letnią porą uwaga na stoliki po lewej przy budynku) spotkamy bramę i szukamy ciężkiej furtki znajdującej się w prawej jej części za filarem oddzielającym bramę od furtki. Przechodzimy przez furtkę i po przejściu kilku metrów (uwaga na filary po lewej) skręcamy na wschód czyli 90 stopni w prawo. Idziemy około 10 metrów i dotrzemy do prostopadłej ściany, zagradzającej nam dalszą drogę. Po prawej ręce mamy drzwi wejściowe, zaś domofon jest właśnie na tej ścianie, w pobliżu drzwi. Wybierzmy numer 29. Firma mieści się na drugim piętrze, na wprost schodów.

 

Dojście do siedziby firmy z peronu na Dworcu Centralnym

Z peronu można wyjść trzema wyjściami: zachodnim, środkowym i wschodnim. Po opuszczeniu wagonu kierujemy się do wyjścia środkowego. Podchodząc do wyjścia od strony wschodniej wjeżdżamy/wchodzimy na górę schodami ruchomymi (które czasem nie działają), skręcamy w lewo i idziemy prosto aż kilku schodów w dół. Za nimi skręcamy w korytarz w lewo i idziemy prosto na wschód, aż do skrzyżowania z korytarzem poprzecznym, w który skręcamy w prawo. Schodzimy po ośmiu schodkach w dół, w korytarz prowadzący na południe. Korytarz ten przeprowadza nas pod ulicą Aleje Jerozolimskie. Skręcamy w lewo na pierwsze schody do góry. Po wyjściu idziemy dalej prosto (na wschód) aż do przejścia przez pierwszą ulicę - Emilii Plater. Jest to ulica jednokierunkowa i samochody jadą w prawo. Trzeba zachować szczególną uwagę pomimo tego, że są światła. Po przejściu znajdujemy się na skrzyżowaniu ulic Alei Jerozolimskich i Emilii Plater. Po lewej stronie w oddali mamy Pałac Kultury i Nauki, za nami hotel Mariott. Skręcamy w prawo w ulicę Emilii Plater. Po kolejnych 90 metrach wzdłuż budynków skręcamy w lewo w pierwszą ulicę - to już jest ulica Nowogrodzka. Po około 40 metrach miniemy kawiarnię (uwaga na stoliki po lewej przy budynku i samochody parkujące po prawej - przejście bywa bardzo wąskie) spotkamy bramę i szukamy ciężkiej furtki znajdującej się w prawej jej części za filarem oddzielającym bramę od furtki. Przechodzimy przez furtkę i po przejściu kilku metrów (uwaga na filary po lewej) skręcamy o 90 stopni w prawo teraz to już dosłownie parę metrów i jesteśmy przy wejściu do narożnej klatki schodowej (drzwi po prawej). Domofon znajduje się na ścianie po lewej stronie od drzwi. Firma mieści się na drugim piętrze, na wprost schodów.